Ustvarjanje z naravnimi in odpadnimi materiali
Ne samo otroci, tudi odrasli radi pohajkujemo po morski obali in ves čas oprezamo za najrazličnejšimi morskimi zakladi: školjkami, zanimivimi lesenimi naplavinami, ribiškimi mrežami, plovci, kamni nenavadnih oblik ... V njih ves čas iščemo različne podobe in razmišljamo, kaj vse bi lahko uporabili v ustvarjalnih projektih.
Žal pa je med naplavinami veliko odpadnega materiala, med katerim je največji onesnaževalec plastika. Plastenke, lončki, vrečke. Vsi ti materiali lahko dobijo novo podobo in nalogo, še preden pristanejo v naravi.
-
-
Poletne delavnice - Veliki seminarji
-
-
Poletne delavnice - Veliki seminarji
Vsebina seminarja:
- Naravni in odpadni naplavljeni materiali na morski obali in kje jih najdemo. Prepoznavanje oblik in načini preoblikovanja, spoznavanje materialov, pripomočkov in tehnik.
- Morski relief: prikaz izdelave glinenega kalupa in njegove reliefne strukture. Priprava mavčne mešanice in izdelava mavčnega odlitka morskega reliefa. Čiščenje in barvanje reliefa.
- Mali mozaiki iz kamenčkov in školjk: prikaz tehnike izdelave ravnega mavčnega kalupa. Priprava mozaika iz kamenčkov in školjk na glineni podlagi. Vlivanje mavca, čiščenje mozaika.
- Peščene slike iz mivke različnih barv, kamenčkov in školjk: prikaz tehnike in izdelava izdelka.
- Oblikovanje lesenih morskih naplavin: izdelava ladjic in rib iz naplavljenega lesa.
- Nakit iz lesenih naplavin: prikaz tehnike in izdelava izdelka.
- Gusarji in gusarske ladje iz odpadnih materialov: izdelava gusarjev in ladij iz tulcev, plastenk, plutovinastih zamaškov.
- Plavalke – iz odpadnih plastenk in časopisa: prikaz tehnike kaširanja, sestavljanje skulpture iz kartonastih tulcev in embalaže. Kaširanje balona, izdelava izdelka in barvanje.